TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Katedra prowadzi badania w następujących jednostkach:
.
Kierownik: dr hab. inż. Michał Stosiak, prof. PWr
Rodzaj jednostki: grupa badawcza
Rodzaj: naukowo-dydaktyczna
Adres e-mail: michal.stosiak@pwr.edu.pl
Strona www: http://hydraulika.pwr.edu.pl/composites
Telefon: 71 320 45 99
Główne obszary badań:
Nasze możliwości:
Kierownik: dr inż. Paweł Zając
Rodzaj jednostki: laboratorium
Rodzaj: naukowo-dydaktyczne
Adres e-mail: pawel.zajac@pwr.edu.pl
Strona www: http://www.auto-id.pwr.edu.pl/
Telefon: 71 320 27 19
Misją laboratorium jest prowadzenie działalności dydaktycznej, naukowej oraz badawczej w obszarze systemów automatycznej identyfikacji: towarów, osób, pojazdów w systemach logistycznych.
Nasza oferta badawcza obejmuje:
Posiadamy Certificate: „Management representative for integrated management system based on ISO 14001:2004, ISO 50001:2011” Reg. No. 1315/PJ/DS DEKRA.
Osoba kontaktowa: dr inż. Tomasz Siwulski
Rodzaj jednostki: laboratorium
Rodzaj: naukowo-dydaktyczne
Strona www: https://mechlab.pwr.edu.pl/
Adres e-mail: tomasz.siwulski@pwr.edu.pl
Telefon: 71 320 28 92
W Laboratorium prowadzone są prace badawcze w obszarze eksploatacji maszyn roboczych oraz napędów płynowych. Laboratorium dysponuje możliwością doświadczalnej identyfikacji zjawisk występujących podczas eksploatacji maszyn roboczych w aspekcie osiągania podstawowych parametrów użytkowych takich jak wydajność, sprawność, emisja ciepła, itp. Działalność Laboratorium jest nieodłączną częścią procesów badawczych zjawisk fizycznych, rozwoju oraz aplikacji elementów maszyn roboczych. Ponadto, prace prowadzone w Laboratorium obejmują tworzenie i weryfikację modeli matematycznych i numerycznych zjawisk przepływowych, co umożliwia prowadzenie kompleksowych działań badawczo – rozwojowych.
W laboratorium prowadzone są badania w następujących obszarach:
Kierownik: dr inż. Marcin Plewa
Rodzaj jednostki: laboratorium
Rodzaj: naukowo-dydaktyczne
Adres e-mail: marcin.plewa@pwr.edu.pl
Strona www: http://www.simlog.pwr.edu.pl
Telefon: 71 320 23 91
Misją laboratorium jest prowadzenie działalności dydaktycznej oraz realizacja prac badawczo-rozwojowych z zakresu modelowania i symulacji procesów logistycznych oraz transportowych.
Laboratorium mieści się w budynku B-8 – w Katedrze Eksploatacji Systemów Transportowych Politechniki Wrocławskiej.
Na stronie internetowej laboratorium dostępne są materiały dydaktyczne dla studentów kierunku Transport oraz ZIP oraz bieżąca oferta usług biznesowych w zakresie:
Kierownik: dr hab. inż. Piotr Osiński
Rodzaj jednostki: laboratorium
Rodzaj: naukowo-dydaktyczne
Adres e-mail: piotr.osinski@pwr.edu.pl
Strona www: http://www.lhiw.pwr.edu.pl/
Telefon: 71 320 27 16
Laboratorium prowadzi następujące prace:
Kierownik: dr hab. inż. Sylwia Werbińska-Wojciechowska
Rodzaj jednostki: pracownia
Rodzaj: naukowo-dydaktyczne
Adres e-mail: sylwia.werbinska@pwr.edu.pl
Telefon: 71 32034 27
Pracownia Analiz Eksploatacyjnych i Logistycznych mieści się w budynku B8 – w Katedrze Eksploatacji Systemów Transportowych Politechniki Wrocławskiej.
Bieżąca oferta współpracy z przemysłem oraz innymi ośrodkami naukowymi obejmuje m.in. następujące zagadnienia:
Kierownik: dr inż. Franciszek Restel
Rodzaj jednostki: pracownia
Rodzaj: naukowo-dydaktyczne
Adres e-mail: franciszek.restel@pwr.edu.pl
Strona www: www.railway.pwr.edu.pl
Telefon: 71 320 28 17
Pracownia specjalizuje się w badaniu i projektowaniu systemów zbiorowego transportu lądowego, ze szczególną uwagą na systemach szynowych. Przedmiotem badań są zarówno procesy użytkowania pojazdów oraz infrastruktury, jak również procesy utrzymania zdatności elementów systemu. W tym zakresie podejmowane jest modelowanie procesów użytkowania, modelowanie niezawodności, bezpieczeństwa i odporności systemów. Celem funkcjonowania Pracowni jest opracowywanie i wdrażanie rozwiązań „KOLEJ 4.0” w zakresie planowania odpornych i efektywnych harmonogramów użytkowania, wielokryterialnej optymalizacji rozkładów jazdy, wielokryterialnego zarzadzania zakłóconymi procesami oraz bezpieczeństwem i zarządzania procesami obsługi technicznej w strategiach CBM i RCM.
Pracownia charakteryzuje się elastycznością kadrową, która pozwala na realizację szerokiego wachlarza tematów badawczo-rozwojowych i organizacyjno-projektowych w systemach transportu szynowego oraz systemach powiązanych z nimi. Zwiększanie kompetencji i dostępnych zasobów uzyskiwane jest poprzez powoływanie grup roboczych dedykowanych konkretnym zadaniom. W skład takich grup roboczych wchodzą specjaliści z innych zespołów Politechniki Wrocławskiej, jak również innych polskich oraz zagranicznych jednostek badawczych współpracujących z Pracownią.
Pracownia prowadzi działalność badawczo-dydaktyczną oraz wykonuje prace dla przemysłu i jednostek samorządowych.
Kierownik: dr hab. Agnieszka Tubis
Rodzaj jednostki: pracownia
Rodzaj: naukowo-dydaktyczne
Adres e-mail:agnieszka.tubis@pwr.edu.pl
Telefon: 71 320 34 27
Pracownia Inżynierii Miejskiej i Zrównoważonego Rozwoju działająca przy Katedrze Eksploatacji Systemów Technicznych pragnie zaoferować Państwu swoje usługi w zakresie przygotowania badań (analiz jakościowych i ilościowych, opracowania ocen i opinii oraz przeprowadzania pomiarów w terenie) w obszarze przepływu uczestników ruchu miejskiego i regionalnego. Członkowie naszego zespołu badawczego zajmują się problematyką: